Home > Nebankové pôžičky > Pôžičky pre neplatičov

Pôžičky pre neplatičov

September 22nd, 2011

Človek si v niektorých prípadoch potrebuje požičať určitý obnos peňazí na vec, ktorú jednoducho potrebuje a bez nej sa nezaobíde. Banka poskytne úver žiadateľovi, avšak môže nastať situácia, že osoba nestíha platiť dostatočne rýchlo a okamžite sa z neho stáva dlžník. V tomto prípade nastáva situácia, že ste zapísaný v registri dlžníkov a tak ďalšia žiadosť o úver nebude bankou prijatá.

Nadnárodným informačným systémom o všetkých neplatičoch je takzvaný centrálny register dlžníkov, kde je možné vyhľadať všetky osoby a ekonomické subjekty, ktoré jednoducho nestíhajú svoje úvery včasne splácať. Prostredníctvom tohto registra získava banka informácie o ľudoch, ktorý jednoducho majú problémy a tak sa stávajú osobami, čo sa dostanú na čiernu listinu banky a tým pádom od bankových spoločností nedostanú ani cent.

Avšak na druhej strane existujú nebankové spoločnosti, čo dokážu Váš problém vyriešiť. Vôbec sa nezaoberajú spomínaným registrom. Pri vybavení úveru v nebankovkách Vám často stačí len občiansky preukaz. Spolu s maklérom sa dohodnete na bezúčelovom úvere, ktorý môžete použiť na splatenie predchádzajúcich dlhov vzniknutých v banke.

Avšak vždy dávajte pozor pri vyberaní správnej nebankovej inštitúcie, aby ste zbytočne nenatrafili na príliš vysoký úrok, ktorý Vás v budúcnosti môže dostať do ďalších problémov. Vždy je dôležité dôkladne si prečítať všetky prospekty s produktmi aké daná nebankovka ponúka a až potom sa rozhodnúť, či daný úver vezmeme, alebo nie. Pokiaľ nastane situácia, že sa náhodou dostanete k peniazom skorej, ako dokončíte splácanie, existuje možnosť, že celú sumu vyplatíte naraz. V najhoršom prípade sa dá pôžička taktiež aj zrušiť.

  1. Diana lehocka
    Január 26th, 2013 at 17:28 | #1

    do zoznamu som sa tiez dostala pretoze som nestihala splacat pozicku.Pytam sa ci existuje nico aby som si mohla splatit svoje dlhy a mat pokoj.vsetci aj bankove aj nebankove institucie nahliadaju do registrov.nemam ziadnu sancu.

  1. No trackbacks yet.