Home > Spôsoby pôžičiek > Pôžička na nové a ojazdené auto

Pôžička na nové a ojazdené auto

September 29th, 2011

Žijeme v dobe keď kúpiť si auto za hotové peniaze je niekedy naozaj nemožné. Keby sme sa pozreli na Slovenskú štatistiku videli by sme, že väčšina, a hlavne mladý ľudia, si berú úver od banky na nákup auta, či už je nové, alebo ojazdené.

Pôžička na nákup auta je v podstate účelovým spotrebným úverom. Pri vybavovaní pôžičky na je potrebné minimum dokladov, splátka je počas celej doby splácania nemenná, a finančné prostriedky môžeme čerpať do 24 hodín od podania žiadosti.

Úver vždy môže siahať maximálne do výšky auta, ktoré kupujete. Nikdy nedostanete viacej. To znamená, že dostanete úver presne taký, aký na daný typ automobilu potrebujete. Pôžička sa spláca mesačnými splátkami stále v rovnakej výške. Pokiaľ chcete čo najjednoduchší spôsob splácania, určite požiadajte o inkaso splátky priamo z Vášho účtu. Tým pádom nebudete musieť vôbec sledovať kedy je deň splatnosti a o všetko sa postará priamo banka.

Popri pôžičke si môžete vybaviť v banke, alebo nebankovke poistenie auta, alebo priamo aj úveru, ktorý idete čerpať. Pokiaľ poistíte Váš úver a stane sa, že nebudete môcť určitú dobu splácať pôžičku, banka prevezme na určitý čas záväzky na seba.

Mnohokrát je kladená otázka či je prospešnejší úver, alebo leasing. Je potrebné si uvedomiť pár rozdielov. Pri úverovom splácaní patrí automobil od počiatku priamo Vám. Pokiaľ sa rozhodnete pre leasing, auto patrí leasingovej spoločnosti až do doby, kým nesplatíte všetky dohodnuté splátky. Pri neschopnosti splácať pôžičku Vás banka vždy v prvom rade vyzve, a pokiaľ to nezaberie obráti sa na exekútorov. V leasingovej spoločnosti je možnosť dohodnúť sa pri neschopnosti na odklade splátok, alebo dokonca na predĺžení splácania. Pokiaľ to však aj tak nezvládnete, leasingová firma môže previesť nájom na iného nájomcu, alebo predmet úplne odobrať.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.