Home > Spôsoby pôžičiek > Pôžička na auto

Pôžička na auto

Február 1st, 2011

Veľkou dilemou pre mnohých, ktorí uvažujú nad kúpou nového alebo ojazdeného auta je, kúpiť si auto na lízing alebo zaobstarať si od banky pôžičku. Pôžička je poskytnutá nielen na nové či ojazdené auto ale aj na motorku či štvorkolku.

Na jednej strane výhodou pôžičky na auto je, že ho máte v osobnom vlastníctve. V prípade leasingovej zmluvy sa majiteľom stávate až po uplynutí leasingu a splatení splátok. Majiteľom auta je zatiaľ leasingová spoločnosť. Avšak na druhej strane veľký rozdiel je v poistení. Pri leasingu financuje poistenie leasingová spoločnosť, pretože je majiteľom vozidla. Ak si zvolíte kúpu auta na pôžičku musíte počítať s nákladmi na havarijné poistenie.

Pôžička na auto je špecifickým typom úveru, ktorý poskytujú bankové a nebankové spoločnosti. Pre získanie pôžičky je nevyhnutné predložiť banke doklad o kúpe vozidla. Doba splatnosti pôžičky sa pohybuje od 1 do 7 rokov. Bankové spoločnosti často krát pri poskytnutí úveru vyžadujú poistenie vozidla a vinkuláciu poistného plnenia v ich prospech.

Nebankové spoločnosti prefinancujú nové aj ojazdené auto veľmi výhodne a popritom vám ponúknu  množstvo zaujímavých výhod. Pri poskytnutí pôžičky na auto nevyžadujú ručenie ručiteľom a ani automobilom a taktiež nový majiteľ auta nemusí dokladať žiadnu akontáciu. U nebankovej spoločnosti je možné získať pôžičku do výšky až 34 000 €.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.