Home > Nebankové pôžičky > Nebankové úvery

Nebankové úvery

Marec 12th, 2011

Nebankové úvery, ktoré klienti ručia nehnuteľnosťou, sú poskytované v maximálnej sume až 70 % z ceny nehnuteľnosti, ktorou je úver ručený. Tieto úvery sú so splatnosťou až 20 rokov a to aj pre klientov, ktorí  majú záznam v bankovom registri.

Tento typ úveru je určený pre fyzické osoby – zamestnancov, živnostníkov, ale aj pre dôchodcov, ktorí majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Pri tomto úvere sa vyžaduje preukázanie príjmov žiadateľa za účelom overenia, či je klient schopný splácať poskytnuté finančné prostriedky. Neskúma sa tu však úverový register klientov. Pre klientov, ktorí nie sú schopní v súčasnosti preukázať svoje príjmy, sú učené rôzne pôžičky bez príjmu, pôžičky pre každého. Nebankové úvery sú poskytované na celom území Slovenskej republiky.

Výhodou úveru od nebankovej spoločnosti je jej bezúčelnosť – klient ju môže využiť aj na splácanie dlžôb v iných bankách. Ďalšou výhodou nebankoviek je aj mobilný obchodný zástupca, ktorý príde až k Vám domov a pôžičku vybavíte aj u Vás doma.

Podmienky pre získanie nebankového úveru sú nasledovné:

› vek žiadateľa musí byť minimálne 18 rokov a trvalý pobyt musí mať na území Slovenskej republiky,

› žiadateľ musí byť schopný preukázať svoj príjem, napr. potvrdením od zamestnávateľa o výške príjmu, výmerom dôchodku od Sociálnej poisťovne, daňovým priznaním alebo iným potvrdením, ktoré je dostatočné na preverenie príjmov žiadateľa o úver – žiadateľ musí mať teda taký príjem, aby mu po odrátaní výšky mesačnej úverovej splátky a iných nevyhnutných položiek , zostalo životné minimum,

› vyplnenie a odoslanie úplne a správne vyplnenej on-line žiadosti o úver.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.