Home > Spôsoby pôžičiek > Najvýhodnejšie pôžičky

Najvýhodnejšie pôžičky

September 21st, 2011

Pôžičky sú v dobe, v ktorej žijeme úplne normálnou vecou. Každý človek potrebuje úver, či už na auto, bývanie, alebo dokonca aj na študovanie. Teraz prichádza otázka. Ktoré pôžičky sú najvýhodnejšie?

Najvýhodnejšia pôžička by sa dala definovať ako pôžička, ktorá vo všetkých smeroch vyhovuje žiadateľovi. Teda aby na konci každý preplatil čo najmenšiu možnú čiastku. Pri vyberaní pôžičky musíme byť maximálne opatrný a dôsledný. Nieje dobré príliš uponáhľať výber správneho úveru. Je potrebné pozrieť sa na podklady všetkých dostupných bankových a nebankových spoločností, nakoniec to porovnať a vybrať si tú najlepšiu možnosť.

Treba si uvedomiť, že bankové spoločnosti sú stále tou lacnejšou možnosťou. Ich úrok sa nedá s nebankovkami ani len rovnať. Avšak sú prípady, kedy Vás jednoducho banka odmietne, alebo potrebujete pôžičku získať čo najskôr, a čo najjednoduchším spôsobom.

V tejto situácii nastupujú na rad nebankové spoločnosti. Pri nebankovkách je dôležité porovnávať údaj, ktorým je ročná percentuálna miera nákladov. Takzvané RPMN. Služby nebankových spoločností najčastejšie využívajú osoby, ktoré boli bankami už predtým odmietnuté. Nebanková inštitúcia Vám dokáže zariadiť úver už v priebehu 24 hodín. O takejto rýchlosti sa Vám pri bankách môže len snívať. Je dobré spolupracovať aj s takzvaným finančným poradcom, ktorý Vás oboznámi so všetkými dostupnými produktmi a bude sa Vám snažiť pomôcť vybrať čo najlepšie. Najlacnejšími produktmi na našom trhu sú Cetelem, ProfiCredit, a Cofidis. Pokiaľ sa rozhodnete pre nebankovky, určite sa orientujte na tieto spoločnosti.

Záleží už len na Vás či sa vyberiete cestou bankových, alebo nebankových inštitúcií. Všetko má svoje výhody, ale taktiež aj nevýhody. Pokiaľ chcete najlacnejšiu pôžičku, tak sa určite obráťte na banku. Pokiaľ ju potrebujete mať čo najskôr, určite je správnou voľbou nebanková spoločnosť.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.