Home > Nebankové pôžičky > Krátkodobé pôžičky

Krátkodobé pôžičky

September 25th, 2015

Možno sa už viacerí z nás ocitli v podobnej situácii: termín splatnosti faktúry od mobilného operátora sa nezadržateľne blíži, naše eurá sa „nejako rozkotúľali“ a výplatný termín je v nedohľadne. Nič príjemné, ale ani neriešiteľné. V súčasnej dobe to možno riešiť efektne aj efektívne, napríklad formou malej, krátkodobej pôžičky. Nie je pritom potrebné nikde chodiť, stačí mať k dispozícii pripojenie na internet, notebook, tablet či mobil a potrebné finančné prostriedky možno mať na osobnom bankovom účte aj za niekoľko minút. Takže ako na to? Jednoducho:

–          najprv je vhodné ujasniť si, koľko si chceme požičať a za akú dobu sme schopní pôžičku vrátiť (nezabudnúť, že krátkodobé pôžičky majú naozaj krátku dobu splatnosti a treba ich vrátiť maximálne do 1 mesiaca)

–          vybrať si nebankovú spoločnosť, od ktorej chceme získať pôžičku (zamerať sa len na overené, spoľahlivé subjekty, ktoré už dlhšie pôsobia na finančnom trhu a poskytujú seriózne služby)

–          na webovej stránke vybratého poskytovateľa vyplniť vstupný formulár s osobnými identifikačnými a kontaktnými údajmi, tento odoslať a počkať na spätnú väzbu

–          kto má radšej verbálny kontakt môže zavolať na kontaktné číslo infolinky alebo call centra a spolu s obchodným zástupcom dohodnúť náležitosti pôžičky

–          neskôr už len počkať na oznámenie z banky, že peniaze už „dorazili“ na náš účet (zvyčajne sa jedná o rýchly proces, financie môžu byť k dispozícii aj za pár minút, bežne do 24 hodín).

Krátkodobé pôžičky majú vo svojej ponuke prakticky všetky nebankové subjekty a vo všeobecnosti platí, že:

–          touto formou pôžičky možno získať finančné prostriedky v menšom objeme, obvykle v intervale 20 € – 350 €

–          doba splatnosti takejto pôžičky je krátka, len niekoľko dní (5 až 31)

–          peniaze sú klientom zasielané ihneď po schválení na účet alebo poštovou poukážkou

–          získané financie možno použiť na čokoľvek, ručenie nie je potrebné.

Aj podmienky pre získanie krátkodobej pôžičky sú nastavené tak, aby táto forma krátkodobej finančnej výpomoci bola dostupná pre širokú spotrebiteľskú verejnosť. O niektorú z krátkodobých pôžičiek (krátkodobá pôžička ihneď, za pár minút, SMS pôžička, expresná…) môžu požiadať v podstate všetci občania, ktorí dovŕšili 18 rokov, majú bydlisko na Slovensku, sú držiteľmi platného dokladu totožnosti a majú určitý zdroj príjmu t. j. nielen ekonomicky činní ľudia, ale aj dôchodcovia, študenti, mamičky poberajúce materský alebo rodičovský príspevok.

Krátkodobú pôžičku ocenia všetci, ktorí potrebujú preklenúť dočasný nedostatok finančných prostriedkov a aj malá sumu im stačí na riešenie vzniknutej finančnej situácie. Pozitívom je určite aj skutočnosť, že tieto financie možno získať rýchlo aj diskrétne.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.