Home > Nebankové pôžičky > Dobrá pôžička

Dobrá pôžička

Apríl 10th, 2011

Vo všeobecnosti sa spozná dobrá pôžička tak, že je poskytnutá rýchlo, za čo najnižší úrok a za prehľadných zmluvných podmienok. Už tým, že porovnávate viaceré úverové produkty bánk, môžete ušetriť na konci stovky eur. U nebankových spoločností si treba dávať pozor hlavne na ich serióznosť a dobrú zmluvu pri zadávaní pôžičky. Komerčné banky i rôzne nebankové spoločnosti nám v dnešnej dobe ponúkajú nespočetné množstvo produktov, ako získať finančné prostriedky na uspokojenie potrieb klientov. Každý si musí sám, podľa vlastných možností a nárokov, vybrať, ktorý produkt je pre neho najvýhodnejší.

Každá z pôžičiek má svoje výhody i nevýhody. Žiadatelia musia najskôr zvážiť, či si vyberú niektorý z produktov komerčných bánk alebo nebankových inštitúcií, ktoré zväčša klientom ponúkajú oveľa výhodnejšie úvery bez zdĺhavého papierovania a aj podmienky sú oveľa lepšie ako v bankách. Ďalej si záujemca musí zvážiť, či má nejakú nehnuteľnosť, ktorá by mohla byť vhodnou zábezpekou; posúdiť účel, na ktorý majú byť financie použité; dĺžku splácania istiny (pri dlhšom splácaní sa zvyšuje aj dlžná suma, ktorú musí klient splatiť).

Podľa môjho uváženia najvýhodnejšou pôžičkou v oblasti komerčných bánk je produkt Poštovej banky – Pôžička na bývanie. Je to z toho dôvodu, že Poštová banka má pobočku na každej pošte, je bezúčelová, bez potvrdenia o príjme, bez ručiteľa, bez poplatku za predčasné splatenie, s možnosťou bezplatného odkladu splátok až na 6 mesiacov a nízkou mesačnou splátkou od 53 € a môže ju získať každý občan SR od 18 do 62 rokov, ktorý je zamestnaný dlhšie ako 6 mesiacov, výsluhoví, starobní aj invalidní dôchodcovia.

Nebankové spoločnosti ponúkajú taktiež veľa výhod, pre ktoré si ich ľudia veľmi často vyberajú. Je to predovšetkým menej byrokracie, žiadne potvrdenia o príjmoch, pôžičky sú bez nahliadnutia do bankového registra, sú bezúčelové, nepotrebujú ručiteľa a žiadať o ne môžete aj o pôžičky online, z pohodlia Vášho domova.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.